RPG Svet

Blog o RPG hrách

Child of Light je naozaj krásna hra

Child of Light

Pôvodne sa mi do Lemurie veľmi nechcelo…. veľká chyba.

Na prvý pohľad vyzerá Child of Light… detsky. Ale to je zámer. Aj všetky texty v hre sú roztomilo naivné a zvláštnym spôsobom umelecké. Toto je hra pre dospelých ľudí s dobrým vkusom. Takých, čo majú radi poéziu, melancholickú hudbu a pekný príbeh. Trebárs počas hrania trochu aj dospejete.

Child of Light je nezvyčajná hra a takou chce byť. Vymyká sa trochu zo škatuliek, oplýva jemným humorom a peknými ilustráciami. Viem si predstaviť, ako si ju niektorí zamestnanci Ubisoftu vydupali s tým, že nechcú robiť len večne akčné nudné zakáľačky…

Zo začiatku to vyzerá ako plošinovka – ale nie je. Je to poctivé RPG (možno až príliš – levelovanie takmer po každej bitke je trochu pričasté), ozajstný boj svetla s temnotou, prapodivnými spoločníkmi v partii a originálnym bojovým systémom, ktorý ako jediný sa po čase možno trochu zunuje. A je to dvojrozmerné, na starý spôsob – a je to vážne paráda.

Hlavnou hrdinkou je malá princezná Aurora, ktorá sa ocitne v zázračnom svete, za zrkadlom, v Lemurii, kráľovstve svetla. A tu musí pomôcť smutným obyvateľom ťažko skúšanej krajiny a sníva o domove, kde je jej rodina na prahu veľmi smutnej udalosti. Ako prvá sa k vám pridruží Svetluška Igniculus, ktorý sa ukáže byť ozaj veľmi užitočným priateľom. On je totiž zároveň aj vaším ovládacím prvkom a má toho na starosti naozaj veľa.

Nakoniec sa ukázalo, že svet Lemurie je pomerne rozsiahly, s veľkým počtom skrytých zákutí, so skladním Occuli minivýbavičky, miestami ťažkými bitkami a podobne… Toto RPG pokojne dám do povinného listu RPG hráčov.

Hebký príbeh v krehkom nezvyčajnom svete, výborná hrateľnosť a pamätná hrateľnosť.