Hranie hier zadarmo

Hry zadarmo, prečo ich užívatelia majú tak radi?

Nuž, na prvom mieste – ako inak – je sporivosť ľudí. Väčšina ľudí s normálnymi príjmami k nej má sklony, ostatne, jedlo a bývanie sú spravidla na prvom mieste, zábava sa platí až po naplnení základných potrieb. Ale aj bohatší ľudia občas neradi vyhadzujú peniaze. Inak by sa nestali bohatými (staré porekadlo majetných lakomcov :)).

No sú tu aj iné dôvody, prečo hrať zadarmo – a veľmi dobré. Čo tak napríklad potreba si najskôr hru vyskúšať? Nechcete kupovať mačku vo vreci, ak si myslíte, že vaša investícia má stáť za to, musíte najskôr dôverne poznať to, čo kupujete. Pred kúpou auta si ho každý chce vyskúšať a to isté platí aj o hraní online hier. Preto hráči toľko študujú rôzne recenzie.

Keď už hovoríme o online hrách, tých je viacero druhov. Klasické „gejmerstvo“, videohry, online hry na hrdinov, strieľačky. Druhým typom sú online kasína. A ak ste si mysleli, že model zdarma (free) platí len pre prvú skupinu, ste na omyle. Áno, pre klasické hry platí, že v posledných rokoch firmy objavili model hrania zdarma, kde hráčov lákajú na dodatočné služby neskôr. Ale platí to aj pre kasína ako je napríklad Betway, aj tu si majitelia lámu hlavu ako prilákať hráčov. A aj tu prichádzajú na to, že potrebujú módy zdarma. Čiže aj hazard môže mať tréningový mód – nevyžaduje vždy platbu a dúfa, že potencionálneho zákazníka zaujme vo verzii zdarma.

Hra zadarmo nevyžaduje „malú obetu“ a preto je pre hráča ako zákazníka lákavá a biznis model pôsobí príjemne. Nuž a neskôr sa to môže zmeniť, ale na tom už poskytovateľ hry musí tvrdo zamakať. Získať si priazeň ľudí nie je ľahké. Ako v tom prísloví: „Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú.“

Veľkým dôvodom, prečo užívatelia vyhľadávajú hry zadarmo je aj ich snaha vyhnúť sa sklamaniu. Ak má hráč zlé skúsenosti z minulosti, platbu peniazmi dobre zvažuje. A nemusela byť chyba ani v hre, ale jednoducho v hráčovom vkuse. Veď človeka môže odradiť aj taká drobnosť ako je napríklad príliš zložitý online platobný systém. Ľudom skrátka treba vychádzať v ústrety a výrobcovia akýchkoľvek hier si to uvedomujú. Preto majú v ponuke toľko hier zdarma.

Hovorí sa, že nič nie je zadarmo. Platí to vo fyzike, chémii ale aj v prostých ľudských činnostiach ako je zábava alebo hranie. Áno, občas nemusí byť platba „monetárna“, v peniazoch, ale vždy niečo investujete. Napríklad čas a úsilie. A zábavu zvykneme občas brať veľmi vážne.

Copyright 2012 | Design by: Tempees | Kontakt: AUXIRPG@GMAIL.COM