Kai Rosenkranz
Kai Rosenkranz

Kai Rosenkranz

Kai na konte nemá veľa hudby. Je mladý, má toho veľa pred sebou. No miesto kvantity sa môže pochváliť kvalitou. Práve vďaka nemu zabúdajú bojovníci v Myrtane na vojnu. Veď viete - večer, keď slnko zapadá, farmári sa trúsia z poľa do krčmy a hrdina si len tak naverímboha beží ceste. I v Gothicu je hudba esenciou atmosféry.

Tento človek veru nelenil a v dvadsiatich rokoch už makal. Okrem hudby a zvukových efektov sa vo firme Piranha Bytes robil aj webmastera, či dokonca programoval niektoré záležitosti (a popri tom sníval o štúdiu neuro-psychológie na univerzite). V Piranha Bytes, ktorá začínala ako firmička v polorozpadnutom pelechu mu vraj na začiatku nepovedali, čo presne by mal robiť a preto sa mohol zlepšovať vo viacerých činnostiach.

Jeho prezývka je Kairo. Nemcom to znie ako hlavné mesto Egypta, no sú to len prvé písmená v jeho mene.

O svojej hudbe v Gothic 1 sebakriticky povedal, že bol neskúsený, nevedel čeliť uzávierkam a preto soundtrack znie rozkúskovane a možno i odfláknuto. Vytvoril si tu však svoj vlastný štýl. Musíme uznať, že diel od dielu je lepší a lepší. Ako herný vývojar chce pracovať aj v budúcnosti. Naspäť na zoznam skladateľov


Copyright 2012 | Design by: Tempees | Kontakt: AUXIRPG@GMAIL.COM