Najlepšie RPG hry? Podľa IGN Guild Wars 2 a Torchlight II

Guild Wars 2 - najlepšie MMORPG podľa IGN

Výsledky obligátnych koncoročných ankiet prináša renomovaný portál IGN ešte pred koncom sveta (keby niečo). V kategórii MMORPG hier sa redakcia aj návštevníci zhodli na jednej značke – Guild Wars 2. Nie je to možno revolučná diera do sveta, ale v tomto žánri tých dier už veľa nenájdeme.

Ďaľšími nominovanými hrami boli warcrafťácke Pandy, datadisk k LOTRO Riders of Rohan, Planet Side 2 a trochu čudný a nedotiahnutý Secret World. O Star Wars Starej republike, ktorá mala byť podľa vlhkých snov majiteľov EA hrou roku 2012, sa nikto ani nebavil. Škoda, že sa nevyhlasuje aj anketa Fail roka. Stručnú <a href=“http://www.ign.com/wikis/best-of-2012/Best_PC_MMO_Game“>ódu na Guild Wars 2</a> si môžete v angličtine prečítať tu, rovnako aj ostatné aj ankety z ostatných žánrov hier.

V kategórii RPG hier vyhral Torchlight II, čím redaktori dali najavo, čo si myslia o Diablo 3 humbuku. Keby sa ale hlasovalo podľa predajnosti… vieme, že pekelníci by vyhrali na plnej čiare. Zaujímavé je, že čitatelia si vybrali za naj hru Mass Effect 3 – séria má proste stále svoje čaro – aj napriek tým príbehovým koncom.

Keď už sme pri tom príbehu, tak Best PC Story je  Spec Ops nasledovaný tesne novodobou adventúrou The Walking Dead :). Čo je jasný dôkaz, že dnes už pri príbehu nejde o tolstojovské riavy slov, ale hlavne o moderné a svižné podanie, spád a prekvapenia. Skrátka, treba hráčovi vypáčiť sánku smerom k podlahe.

Poďme k najdôležitejšej ankete, a to je celková <strong>kategória Najlepšej hry roka 2012 –  a áno, tu redaktori opäť zvolili Guild Wars 2</strong>! Zrejme aj oni to hrajú zadarmo ako my. Tragický obchodný model EA stroskotal, hlavný designér Bioware prosí hráčov o feedback, ktorý im bez platenia dolárov, ani nemôžete dať :).

GW2 dokonca zvíťazil v kategórii najlepšia grafika… no… tento výsledok prijímame mierne s rozpakmi.

O autorovi Ukázať všetky príspevky

admin